قوانین خرید از داروخانه آنلاین یارافارما

تمامی محصولات عرضه شده در سایت یارافارما دارای تاریخ مصرف معتبر و مجوز فروش می باشند.

محصولاتی که تاریخ مصرف کمتر از ۶ ماه دارند قبل از ارسال به اطلاع مشتری خواهد رسید.

بنا بر دستور وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو امکان مرجوع شدن محصولات فروخته شده وجود ندارد , تنها در صورت مخدوش بودن محصول , یا مشکلات ساختاری که مربوط به سلامت محصول می باشد یارافارما قادر به مرجوع نمودن و تعویض یا کنسل نمودن سفارش می باشد.

کلیه محصولات سفارشات در هنگام ارسال بررسی می شود , یارافارما می تواند از ارسال محصولات فاقد کیفیت لازم و عدم تایید شده توسط واحد کنترل نهایی خود جلوگیری نماید . بدیهی است در اینصورت یارافارما موظف به کنسل نمودن سفارش و استرداد مبلغ پرداخت شده در کمترین زمان ممکن می باشد .

یارافارما موظف است در زمان مقرر سفارشات را تحویل دهد , در غیر اینصورت مکلف به اطلاع رسانی و هماهنگی با مشتری جهت دریافت سفارش در زمان جدید می باشد .

اطلاعات و نحوه مصرف محصولات در بروشور و صفحه محصول در وب سایت یارافارما ذکر شده است . یارافارما هیچگونه مسئولیتی در قبال مصرف خودسرانه و یا نادرست محصولات توسط مشتری ندارد.

یارافارما تنها مجاز به فروش محصولات غیر دارویی با مجوز رسمی فروش می باشد و به هیچ وجه قادر به فروش یا ارسال دارو در کنار سفارش مشتریان نمی باشد .

تمامی اطلاعات مشتری به صورت خصوصی نزد یارافارما محفوظ می باشد و یارافارما حق انتشار یا استفاده غیر از اطلاعات مشتری را ندارد

یارافارما مجاز به حذف کامل نام کاربری و سوابق مشتریان نمی باشد، سوابق به صورت خصوصی و امن در بانک اطلاعاتی حفاظت خواهند شد.

سوء استفاده از برند یارافارما و بازفروش بدون مجوز محصولات ارائه شده در یارافارما تبعات قانونی دارد و یارافارما می تواند خاطیان را مورد پیگرد قانونی قرار دهد .

نظرات و نقدهای ارسالی کاربران در صورتی که محتوای پیام حاوی مصادیق محتوای مجرمانه باشد داروخانه آنلاین یارافارما حق پیگیری قانونی اطلاعات ثبت شده را دارد. همچنین یارافارما نظرات و نقدهای ارسالی که حاوی کلمات و جملات خارج از عرف باشد را حذف خواهد نمود.

یارافارما در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌ وجه به معنی تایید فنی یارافارما درباره‌ی محتویات نظر نیست.

کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور ورود انجام می شود به عهده کاربران است.

 

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

 • مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
 • توجه: در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.
 • مشتری موظف است در هنگام تحویل گرفتن سفارش، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرد.
 • هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت، بدین منظور به مشتریان توصیه می گردد قبل از امضاء نمودن رسید تحویل کالا، به دقت ظاهر کالا را بررسی نموده و در صورتیکه کوچکترین ایرادی داشت، از تحویل گرفتن سفارش خودداری و موضوع را بلافاصله به فروشگاه اطلاع نمایند.
 • در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است. چنانچه فردی که کالا را سفارش داده و پرداخت آن را بصورت آنلاین انجام داده، تمایل داشته باشد کالا تحویل فرد دیگری گردد، باید از طریق پنل، ایمیل یا پیامک، نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نماید، در غیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.
 • در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازمست که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد؛ پس از تحویل ظاهری مشتری تا ۷ روز فرصت خواهد داشت تا کالا را از نظر فنی بررسی نماید.

 

قوانین بازگشت کالا

یارافارما به منظور آسودگی خاطر و رضایتمندی بیشتر مشتریان، در صورت حصول شرایط طبق قوانین و مقررات به شرح زیر اقدام به تعویض یا بازگشت کالا برای مشتری خواهد کرد. طبق دستورالعمل فروش اینترنتی اقلام غیرداروئی در داروخانه های کشور کلیه قوانین و مقررات نظارتی حاکم بر داروخانه های کشور در داروخانه آنلاین یارافارما ( دارای مجوز فروش اینترنتی)  نیز حاکم می باشد.

بنا بر دستور وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو امکان مرجوع شدن محصولات فروخته شده وجود ندارد , تنها در صورتی که کالای خریداری شده یکی از حالات زیر را داشته باشد امکان مرجوع یا تعویض کالا میسر است:

 • کالای تحویل شده با کالای ثبت شده در سفارش مغایرت داشته باشد
 • کالای تحویل شده از نظر ظاهری مخدوش و یا دارای مشکلات ساختاری که مربوط به سلامت کالا باشد

 

توجه: عکس محصول جهت کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است این تصویر در پاره ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت داشته باشد، به استناد آن نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات درج شده در وب سایت است.

 

کالاهایی امکان عودت دارند که دارای شرایط زیر باشند:

 • کالا در جعبه اصلی خود به یارافارما بازگردانده شود. پاره یا مخدوش کردن جعبه آن یا باز کردن پلمپ آن امکان بازگرداندان کالا را از بین خواهد برد
 • مخدوش بودن کالا مربوط به حمل و نقل و بسته بندی باشد

 

اقلام زیر امکان عودت ندارند:

 • شیرخشک
 • وسایل بهداشتی مادر و کودک
 • پودرهای تقویتی
 • محصولاتی که شریط ناگهداری دارند و حساس به دما هستند

 

در صورت درخواست عودت یا تعویض کالا ابتدا می بایست در قسمت مرجوعی وب سایت علت درخواست مرجوعی ثبت و تصویر کالای دریافت شده نیز ارسال شود تا پس از بررسی کارشناسان یارافارما و تایید آن در صورتیکه:

 • سفارش مربوط به تهران باشد، هماهنگی لازم برای ارسال پیک و تحویل کالای مشکل دار و ارائه محصول جایگزین و یا عودت وجه انجام شود.
 • اگر سفارش مربوط به شهرستان باشد، هماهنگی عودت کالا و تحویل به پست با هزینه یارافارما انجام می شود و بعد از دریافت کالای مرجوعی، هزینه و یا کالای جایگزین ارسال خواهد شد.

 

توجه: کالا می بایست به همراه تمامی ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. اگر همراه با کالا هدیه ای ارسال شده باشد، بازگرداندن هدیه نیز ضروری خواهد بود.